Chystáte se do zahraničí, na letiště se budete dopravovat vlastním vozem a řešíte otázku, kde ho na tuto přechodnou dobu nechat? Hledáte cenově dostupnou variantu parkoviště u letiště Brno, ale zároveň chcete mít jistotu, že Vaše vozidlo bude během Vašeho pobytu v zahraničí v bezpečí? V tom případě se rovnou vrhněte do čtení následujících řádků. Porovnali jsme pro Vás vzdálenosti jednotlivých poskytovatelů od letiště a samozřejmě jsme nezapomněli ani na jejich ceník.

 

Hledáte parkovací místo na poslední chvíli? Nechte svůj vůz přímo na parkovišti u letiště Brno

Ideální varianta pro ty z Vás, kteří nemají čas hledat a porovnávat jednotlivé varianty soukromých parkovišť. Nebudete muset nikam přejíždět, protože se budete nacházet přímo na letišti. Počítejte s tím, že za tento komfort si obvykle pár stovek připlatíte.

Jedná se o oplocené parkoviště, které je nepřetržitě hlídané fyzickou kontrolou i kamerami. Vjezd i výjezd je zabezpečen závorou. Není nutné vytvářet rezervaci, jelikož se zde nachází na 1 400 parkovacích míst, která jsou v současné chvíli plně dostačujícím počtem.

PARKOVNÉ

DNY CENA V KČ
1 150
3 400
5 600
7 800
10 1 100
14 1 500

 

Parkovné se hradí až při odjezdu platební kartou či v hotovosti.

 

V případě naplnění kapacity hlavního letištního parkoviště se nabízí možnost nechat svůj vůz v nedaleké hale

Sousední hala mezinárodního letiště nabízí přibližně 200 parkovacích míst, která jsou nepřetržitě hlídaná.

PARKOVNÉ

DNY CENA V KČ
1 150
7 – 8 750
11 – 12 1 150
14 – 15 1 450

 

Tato varianta je vhodná i pro krátkodobé parkování, kdy jedete například někoho vyzvednou a sami nikam neletíte. U prvních deseti hodin se Vám účtuje pouze 30 Kč za uplynulých 60 minut. Platí se zde stejným způsobem jako v případě hlavního letištního parkoviště.

 

V blízkosti letiště se nachází i množství soukromých parkovišť, která jsou připravena postarat se o Váš vůz v době Vaší nepřítomnosti

Parkování Brno letiště

Parkoviště hlídané kamerovým systémem, závorami i fyzickou ostrahou je od letiště vzdálené pouhé 4 km. Provozovatel zařízení poskytuje svým zákazníkům zdarma přepravu na / z letiště non stop na základě předem vyplněného rezervačního formuláře.

 

CENA

DNY CENA V KČ
1 – 4 450
5 550
7 700
10 950
14 1 350

 

Parkování na tomto místě se Vám vyplatí zejména v případě, kdy se chystáte na delší cestu v minimální délce trvání kolem 10 dnů.

 

Letím Brno

Provozovatel zařízení poskytuje svým zákazníkům možnost parkování 365 dnů v roce. Na parkoviště je možné přijet kdykoliv během dne. Transfer na letiště a zpět k Vašemu vozidlu po návratu z dovolené je zpoplatněn.

Nachází se ve vzdálenosti 9 km od mezinárodního letiště. Jedná se o nepřetržitě hlídaný prostor jak kamerami tak i fyzickou ostrahou. Parkoviště můžete využít s předem provedenou rezervací i bez ní.

 

CENÍK

DNY CENA V KČ
1 300
3 450
5 550
7 700
10 900
14 1 100

 

Kdybychom měli porovnat jednotlivé varianty, dá se říct, že nižší cenu je možné hledat u soukromých parkovišť. Na druhou stranu musíte absolvovat povinnou zastávku a cesta na letiště se Vám mírně prodlouží. V případě, že se rozhodnete nechat svůj vůz na letištním parkovišti, jistě oceníte možnost, že se nemusíte nikomu přizpůsobovat a přijedete si v čase, který se Vám hodí. Soukromé parkoviště se z hlediska ceny vyplatí především u dlouhodobého parkování. Vždy si ověřte, jestli daný poskytovatel zajišťuje bezplatný transfer na letiště, protože to nemusí být pravidlem. Přečtěte si o stavbě, která započala svou výstavbu vedle letiště v Brně.

 

Bylo by pro Vás podmínkou parkování u soukromého poskytovatele zajištění transferu na letiště, nebo by Vám nevadilo přemístit se například taxíkem?

Stanislav Opluštil

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.