Kliniky plastické chirurgie – je jich kolem nás mnoho, ale víme dobře co nabízejí, nebo které jsou ty nejlepší? Pokud přemýšlíte nad plastickou operací, dozvíte se, jaké jsou nejnákladnější, ale mimo to také jaké operace vůbec kliniky Praze nabízejí. O plastické operaci můžeme začít přemýšlet po nehodě, která se nám stala, ale také v případě, že se nám na našem těle něco nelíbí. Z tohoto důvodu se zaměříme i na to, co v tomto případě dělá zdravotní pojišťovna, a jestli vůbec s nějakým příspěvkem můžeme počítat. Slyšeli jste od své známé, že plastická operace má i své mínusy a že je nebezpečná, tak stále váháte? Ano, každý lékař Vám poví, že každá operace má svá rizika, ale pokusíme se vyvrátit nejznámější mýty o plastických operacích.

 

Kliniky v Praze

V Praze je hned nespočet klinik plastické chirurgie, které nabízejí bezpočet zákroků od odstranění tetování laserem po kompletní rekonstrukci obličeje. Kliniky jsou moderně vybaveny, mají profesionální péči a tým odborníků. Pro mnoho lidí je rozhodujícím kritériem výběru kliniky cena zákroku, např. za zvětšení prsou s implantáty zaplatíte od 50 000 Kč do 125 000 Kč, přičemž záleží nejen na výběru kliniky, ale i na výběru implantátů. Každá klinika má na svých webových stánkách ceník, podle nějž si můžete udělat lepší představu.

 

Druhy zákroků

 • Plastika obličeje – plastika nosu, nebo facelift
 • Plastika prsou – modelace prsou, zvětšení nebo zmenšení
 • Plastika těla
 • Liposukce

 

Jak to vidí zdravotní pojišťovny

Jedna z hlavních otázek je, jestli vůbec a jaké zákroky platí zdravotní pojišťovna. Věc se má tak, že zdravotní pojišťovna hradí zákroky, které jsou provedeny ze zdravotních důvodů. Nikdy ale nehradí zákroky, které jsou čistě z estetického hlediska. Pravdou je také, že zdravotní pojišťovna hradí buď celý zákrok, nebo ho nehradí vůbec.

 

Zákroky placené zdravotní pojišťovnou

 • Oprava jizev v obličeji po úrazu
 • Korekce rozbitého nosu
 • Plastika břicha po vícečetném těhotenství
 • Modelace a přitažení odstálého boltce
 • Plastiky prsou
 • Operace horních víček
 • Operace kožních nádorů

 

5 mýtů o plastických operacích

1. Plastickou operaci není vhodné podstoupit v létě

Plastickou operaci lze podstoupit kdykoliv během roku. Žijeme v době, kdy v létě můžeme použít krémy s UV faktorem 50 nebo 60, tedy můžeme dodržovat režim a chránit se tak před sluncem.

2. Po zvětšení prsu nelze kojit

Většina žen po operaci prsu kojit může, nekojí jich pouze 30 procent, kdy v běžné, neoperované populaci nekojí 20 procent žen.

3. Plastické operace podstupují pouze ženy

V této době je zájem o plastické operace vysoký i mezi muži. Nejčastěji podstupují korekci očních víček.

4. Nepovedené zákroky nelze opravit

Problém nastává zejména u neprofesionálních plastik, potom se ale pacient může obrátit na jinou kliniku, a při spolupráci s lékařem lze vyřešit vše.

5. Po odstranění vrásek se změní mimika obličeje

Pokud se zákrok provádí s rozvahou, nemusí mít pacienti strach o ztrátu mimiky. Zejména aplikace mezodermálních nití mimiku nezmění.

 

Plastické operace v očích ostatních

Pokud přemýšlíte o plastické operaci, nebo jste věřili některým mýtům, nyní se můžete s klidem a přehledem rozhodnout jakou kliniku navštívíte. Můžete si také více zjistit o tom, jestli máte nárok na proplacení zákroku od pojišťovny.

Patříte i vy k těm lidem, kteří mají na tyto zákroky negativní názor, nebo jste se právě rozhodli kontaktovat vámi vybranou kliniku? Budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o váš názor.

Stanislav Opluštil

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.