Jsou Vaše rty bledé a nevýrazné? Přemýšlíte o tom, jak byste mohla zlepšit jejich vzhled bez nutnosti chirurgického zákroku a aplikace jehel? Pokud je pro Vás na prvním místě přirozenost, bude pro Vás ideální volbou mikropigmentace rtů, která je běžně dostupnou službou estetických klinik spolu s dalšími zákroky, jako je permanentní make-up obočí a další zkrášlující procedury. Díky krátkému a bezbolestnému zákroku mikropigmentace rtů budou odstraněny veškeré nedokonalosti, podtrhnete svou krásu a budete vypadat upraveně 24 hodin denně.

V tomto článku zjistíte, jak se na proceduru připravit a jaké výsledky očekávat od metody Lollipop Lips a Nude Lips. Zmíníme se také o doporučované péči, která by měla následovat po aplikaci, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků.

 

Výhody mikropigmentace rtů

 • Maximálně přirozený výsledek. Na první pohled si budou všichni myslet, že jde o čerstvě nanesený lesk či balzám.
 • Zvýrazní barvu bledých rtů.
 • Opraví případnou asymetrii tvaru.
 • Upraví povislé koutky.
 • Rty jsou po proceduře plné a objemné.
 • Upravený vzhled 24 hodin denně.

 

Používané techniky

Pokud si nijak zvlášť nepotrpíte na výrazný make-up a jde Vám především o dosažení přirozeného výsledku, spolehněte se na metody Lollipop Lips a Nude Lips.

 

LOLLIPOP LIPS

Cílem metody je dosáhnout svěžího vzhledu rtů bez ztráty přirozenosti. Touto akvarelovou technikou je možné zvětšit a upravit tvar, tak aby byly rty plné a symetrické. Klientky si mohou vybrat z velkého množství odstínů. Zvolený pigment je následně nanesen rovnoměrně po celé ploše rtů.

 

NUDE LIPS

Úprava rtů, jejímž cílem je podtrhnout přirozenou krásu klientky a nijak zvlášť neupozorňovat na make-up. Barva pigmentu je zvolena tak, aby byla co nejblíže aktuálnímu odstínu rtů klientky. Aplikuje se u žen, které nemají žádné kosmetické nedostatky, ale je žádoucí jemně zvýraznit barvu a docílit plných a svěže vypadajících rtů.

 

Příprava na zákrok

 • 14 dnů před zákrokem a 14 dnů po zákroku neužívejte antibiotika, jinak by mohlo Vaše tělo vpravený pigment odmítnout.
 • 10 dnů před aplikací přestaňte užívat léky, které ředí krev
 • 10 dnů před zákrokem se vyhněte přímému slunci a rovněž i opalování v soláriu. V důsledku spálení pokožky by nebylo možné vybrat vhodný odstín pigmentu.
 • Jsou-li Vaše rty suché, aplikujte na ně vyživující balzám a používejte ho několik dnů před procedurou. Díky tomu se urychlí proces hojení a bude zajištěna rovnoměrnost pokrytí pigmentem. Jak se zbavit suchých rtů.
 • Pokud trpíte na opary, je nutné začít s užíváním léku, které budou působit jako prevence jejich vzniku.
 • 24 hodin před zákrokem nekuřte a nekonzumujte alkohol, kávu, ani jiné energetické nápoje. Nepoužívejte růstová séra a pečující kosmetiku. Vyhněte se konzumaci těžko stravitelných a příliš kořeněných jídel.

 

Jednotlivé fáze procedury

 1. Úvodní konzultace a vyplnění dokumentů nezbytných pro provedení mikropigmentace.
 2. Tvorba návrhu, modelování a malování nákresů oblasti. V této fázi je domluven ideální tvar pro danou klientku.
 3. Výběr pigmentu, který je vybrán s ohledem na tón pleti a fototyp klientky.
 4. Na celou oblast rtů se nanesou lokální anestetika ve formě speciálního krému.
 5. Samotná aplikace trvající v průměru 2,5 hodiny.
 6. Doporučení týkající se následné péče.

 

Nezapomínejte, že správný průběh hojení a dosažení požadovaného výsledku je závislé na dodržení všech pokynů, které Vám po proceduře předá odborník. V prvních třech dnech je přísně zakázané použití líčidel a pečující kosmetiky, která by mohla narušit proces hojení. Rtů se nedotýkejte, netřete je, ani se nesnažte urychlit proces hojení tím, že si strhnete vytvořené stroupky. Aby nedošlo k vyblednutí pigmentu, který není na rty krátce po proceduře plně fixován, je nutné nevystavovat se alespoň 3 týdny přímému slunci a používat balzám s vysokým ochranným faktorem. Podívejte se, které odstíny rtěnek jsou trendy pro rok 2019.

 

Vybraly byste si některou z metod, jejímž cílem je jemně zvýraznit rty, nebo je Vám bližší technika permanentního make-up, která Vám zvýrazní i konturu rtů?

Stanislav Opluštil
Comments are closed.