Zajímá vás, kolik stojí plastika prsou? Uvažujete o tom, že byste tento zákrok podstoupila, a přemýšlíte nejen nad jeho cenou, ale i nad tím, zda se vám úprava poprsí vůbec vyplatí? Faktem je, že plastika ňader patří k nejčastěji prováděným zákrokům. A jak roste množství žen, které se pro ni rozhodnou, přibývá také otázek týkajících se nákladů, výhod i potenciálních rizik. Podívejme se proto, co plastika prsou vlastně obnáší, jak je to s finanční stránkou věci a zda, případně kdy, se tento zákrok skutečně vyplatí. 

Kolik stojí plastika prsou? Ceny se mohou výrazně lišit

Cena plastiky prsou se může výrazně lišit v závislosti na řadě faktorů. Závisí jak na renomé kliniky a na zkušenostech konkrétního chirurga, tak i na “cenové politice”, kterou si provozovatel daného zařízení zvolí. Faktem také je, že zatímco v zemích jako jsou USA, Švýcarsko nebo třeba Dánsko, mohou být náklady na zákrok doslova astronomické, jinde lze úpravu poprsí “pořídit” za celkem rozumných finančních podmínek. 

A jak je to konkrétně u nás? Česká republika patří k zemím, kde ceny těchto operací začínají zhruba na 70 či 80 tisících korun. Je to málo nebo hodně? Asi jak pro koho. Ve srovnání s výše zmíněnými zeměmi jde však zcela jistě o částky nanejvýš příznivé.

Je však vždy nutné si uvědomit, že kromě samotné operace mohou ženu čekat i nějaké vedlejší výdaje. Zkrátka další náklady. Například úhrada pobytu v nemocnici nebo peníze vynaložené na následnou péči.

 

Jak vybrat kliniku?

Ať už chcete prsa vylepšit z jakéhokoliv důvodu, třeba kvůli body shamingu, který vám podkopává sebevědomí, vždy si uvědomte, co je v dané chvíli důležité. 

Výběr správné kliniky a také kvalifikovaného chirurga. To jsou kroky, které lze při rozhodování o úpravě ňader považovat za klíčové. A to nejen s ohledem na finance. Měla byste si proto udělat důkladný průzkum, zvážit veškerá pro a proti, a neváhat se ptát na zkušenosti žen, které už plastiku podstoupily. Seznam kritérií může zahrnovat toto:

  • Akreditace a pověst kliniky
  • Zkušenosti a specializace chirurga
  • Cenová hladina zákroků

Cena se odvíjí od typu zákroku

Existují různé typy těchto zákroků. Od velmi žádaného zvětšení poprsí pomocí implantátů, přes zmenšení prsou až po jejich pozvednutí či vytvarování. Každý typ zákroku vyžaduje něco jiného, což může celkové náklady poměrně citelným způsobem ovlivnit. Vše je vždy nutné konzultovat s odborníkem, abyste nebyla překvapena konečnou sumou, kterou bude nutné uhradit. Pamatujte na to!

 

Mohou nastat komplikace?

Jakýkoliv chirurgický zákrok s sebou nese nějaké to riziko. Plastika prsou není bohužel žádnou výjimkou. Mezi potenciální komplikace patří infekce, problémy spojené s anestezií, vznik jizev nebo jiné potíže při pooperačním hojení. Je důležité si tato rizika včas uvědomit. A ve spolupráci s odborníkem udělat vše pro to, aby ke skutečným komplikacím vůbec nedošlo. Úroveň naší estetické medicíny je naštěstí vysoká, takže přehnané obavy o zdraví či o výsledek zákroku nejsou rozhodně namístě.

 

Jaká je vaše motivace?

Motivace žen pro podstoupení plastiky prsou se liší. Některé si jen hodlají zvednout sebevědomí nebo chtějí být se svým tělem zkrátka spokojenější. Jiné pak hledají řešení nejrůznějších zdravotních problémů. Bolesti zad způsobené velkými prsy patří k poměrně častým důvodům, které ženy nakonec přivedou na některou z klinik. Jaká je vaše motivace? V tom byste měla mít každopádně jasno. Jinak vám nikdo nezaručí, že budete s výsledkem zákroku spokojena!

Nejčastější důvody vedoucí k plastice poprsí: 

  • Vyšší sebevědomí – mnoho žen se rozhodne pro plastiku prsou čistě kvůli vylepšení jejich vzhledu a to pro vlastní pocit sebevědomí.
  • Náprava asymetrie – dává smysl téměř vždy. Plastická chirurgie může upravit tvar prsů, které jsou přirozeně asymetrické.
  • Rekonstrukce po mastektomii – po odstranění prsu v důsledku rakoviny či jiného onemocnění může být plastika spolehlivou cestou ke zkvalitnění života.  
  • Modelace prsou po těhotenství a kojení – je poměrně častá. Ňadra ztrácí svůj původní tvar nebo velikost, což je pro řadu žen důvodem k nespokojenosti. K nespokojenosti, která po operaci zmizí!
  • Odstranění následků stárnutí – s věkem dochází ke změně tvaru a pružnosti prsů, což mnohé z žen vnímají velmi negativně.
  • Větší pohodlí – enormně velká prsa mohou způsobovat fyzické nepohodlí nebo nepříjemné bolesti zad a ramen. Operace tyto problémy spolehlivě odstraní. 

Kdy dává zákrok smysl?

Plastická operace prsou může být pro mnoho žen jednoznačným přínosem. Ať už poprsí projde jakýmkoliv typem zákroku, hlavním výsledkem je obvykle uspokojení a zvýšené sebevědomí každé ženy. 

Některé z dam a dívek plastiku podstupují čistě proto, že prsa neodpovídají jejich představám, což vede k pocitům nejistoty a k nízkému sebevědomí. Plastika prsou může pomoci dosáhnout požadovaného vzhledu. Jiné ženy jsou k zákroku více méně donuceny kvůli nepohodlí a bolestem. To v případě, že jsou jejich prsa abnormálně velká.

Ať už jsou ale důvody jakékoliv, jisté je, že zákrok dává smysl vždy, když se díky němu podaří docílit požadované změny. Vždy, když se dostaví očekávaný efekt.

 

Vše pečlivě zvažte! 

Plastika prsou by měla být vždy jen a pouze vaším osobním rozhodnutím. Než se k ní odhodláte, pečlivě zvažte veškeré eventuality. Všechna pro a proti. Finanční stránka věci, přestože může být pro někoho poměrně důležitá, by však měla hrát až druhořadou roli. Počítejte, to ano, ale přesto zanechte peníze “na vedlejší koleji”. Mnohem důležitější je vaše spokojenost. 

A pokud je nutné za prvotřídní práci renomovaného chirurga náležitě zaplatit, neváhejte. Zpravidla se to vyplatí!

Stanislav Opluštil
Comments are closed.