Zjistěte, jaké produkty z pleťové kosmetiky byste měly bezpodmínečně zahrnout do svého každodenního rituálu, aby Vaše pleť vykazovala mladistvý vzhled, byla důkladně hydratovaná, krásná, svěží a prozářená. Popsali jsme pro Vás i postup, který byste měly při čištění aplikovat, abyste dosáhly co nejlepších výsledků.

 

Proč je důležité používat čisticí pleťovou kosmetiku alespoň dvakrát denně

Zcela klíčové je odličování make-upu před spánkem. Čistit pleť je nutné i v případě, kdy se nelíčíte, protože na obličeji během dne ulpívají nečistoty a prach. Pokud byste chodily spát nalíčené, mohlo by dojít k podráždění pokožky a ucpání pórů.

Čištění pleti po probuzení je nutné kvůli odstranění mastnot a odumřelých buněk, které se na pokožce vytvořily při regeneraci po čas spánku. Bez důkladného vyčištění nebude nanesený make-up vypadat přirozeně.

Tip:

Při čištění postupujte důkladně, ale opatrně. Pokožka je velmi jemná a tenká. Tření hrubým ručníkem, nebo příliš horká voda by jí mohly uškodit. Při čištění používejte vatové tamponky a k osušení vícevrstvé ubrousky.

 

Jaké produkty jsou vhodné k čištění pleti

Především je nutné při výběru produktů zohlednit typ a aktuální stav Vaší pokožky. Je to absolutní základ všeho, protože teprve za předpokladu, kdy svou pleť opravdu znáte, jí můžete dopřát potřebnou péči.

 

BEZ ČEHO SE NEOBEJDETE:

  • Čisticí pleťové pěny, mléka či micelární vody
  • Čisticího pleťového tonika
  • Speciálního přípravku na odlíčení očí a jejich oblasti

 

Ať Vás ani nenapadne používat jen vodu, nebo vodu s mýdlem. Na trhu je množství kosmetických produktů, které jsou přímo vytvořeny k šetrnému čištění pokožky, a proto zvolte některý z nich. Vždy dávejte přednost neparfemovaným produktům bez obsahu alkoholu.

Pokud chcete dopřát Vaší pleti ještě důkladnější péči, pořiďte si také pleťovou masku. Na pokožce působí déle a její účinky jsou díky tomu intenzivnější. Konkrétní druh se opět vybírá s ohledem na typ pleti a její stav. Přečtěte si také další doporučení k čištění pleti.

 

Jak odličovat jednotlivé typy pleti

NORMÁLNÍ

Ženy s normálním typem pleti by měly dělat vše pro to, aby to takto zůstalo. Vhodné jsou vysoce hydratační produkty, osvěžující mycí gely a mléka.

 

CITLIVÁ

Citlivá pleť se projevuje reakcí na jakýkoliv podnět zvenčí. Ženy musí při péči postupovat obzvláště opatrně. Vhodné jsou čisticí prostředky obohacené o zklidňující látky

 

SUCHÁ

U suché pokožky dochází často k podráždění v důsledku použití produktů, které nejsou vhodné. Ideální volbou je kosmetika bez obsahu alkoholu, protože ten by jinak pleť vysušoval ještě více.

 

SMÍŠENÁ

Smíšená pleť se projevuje mastnotou v oblasti nosu a čela. Rovněž je suchá na bradě. Vhodné jsou hydratační a revitalizující přípravky.

 

ZRALÁ

Pokožka je tenčí, sušší a vytrácí se její elasticita. Důležitá je pořádná hydratace a produkty s anti-age efektem.

 

MASTNÁ

Ženy s mastnou pletí by měly obzvláště dbát na hloubkové čištění, aby předcházely vzniku různých nedokonalostí. Pokožka potřebuje produkty, které vyčistí póry a zároveň zmatní povrch. Nevhodné jsou přípravky na olejové bázi.

 

Tip:

Pokud si nejste jisté typem své pleti, raději navštivte kosmetoložku, která Vám mimo jiné poradí i s výběrem konkrétních produktů.

 

Při čištění vždy začínejte oblastí očí, kde je obvykle vyšší koncentrace dekorativní kosmetiky. Používejte vatové tampony s trochou speciálního odličovače, který je přímo určen na čištění očí a rtů. Poté přejděte k čištění celého obličeje. V prvním kroku použijte odličovací mléko, pěnu, nebo micelární vodu. Následovat by mělo tonikum. Po opláchnutí vodou a osušení je pleť připravená na nanesení hydratačního krému a dalších přípravků. Podívejte se také, jak se vyrábějí odličovací oleje a peelingy.

 

Používáte speciální odličovač na oči a jejich okolí, nebo tuto oblast čistíte také pomocí klasických čisticích prostředků?

Stanislav Opluštil
Comments are closed.