Pokud sháníte pronájem bytu v Prostějově, jistě uvítáte bližší seznámení s tímto krásným městečkem a konkrétní tipy, kam zajít za kulturou, na dobré jídlo či koktejl, a kam si jít třeba zasportovat.

 

Pronájem bytu ve městě Jiřího Wolkera

Malebné městečko na Hané vás okouzlí svými roztomilými uličkami, náměstími a sady. Najdete zde stopy místního rodáka básníka Jiřího Wolkera, který město proslavil a zanechal tady poetickou atmosféru. Zkrátka divadlo a básně k Prostějovu patří. Také móda a oděvní průmysl zde stále pokračuje v tradici.

 

Kultura: zajdete raději na básnický nebo pivní festival?

Koncem jara se konají v Prostějově dva větší festivaly – poetický Wolkrův Prostějov a Hanácké pivní slavnosti. Wolkrův Prostějov je výběr toho nejlepšího ze sólových i skupinových recitací a divadelní poezie. Oproti tomu Hanácké pivní slavnosti jsou klasickým pivním festivalem s večerní rockovou hudební scénou.

Fanoušky poezie a divadla Prostějov zcela jistě nadchne, protože se zde koná několik festivalů takto zaměřených, a kromě toho lze navštívit Městské divadlo nebo Divadlo Point. Také můžete zavítat do Muzea Prostějovska a Galerie umění. Společenské akce můžete vyhledat ve Společenském domě nebo Národním domě, který je nádhernou secesní stavbou.

 

Kam vyrazit posedět s přáteli?

Pěkné posezení nabízí několik příjemných restaurací v centru města:

 • U Krále Ječmínka – „první hanácké domácí pivovar“,
 • Four Stories – nabízí čtyři příběhy: jídla, vína, kávy a dezertů,
 • La Marco – restaurace inspirovaná středomořskou kuchyní,
 • Národní dům – restaurace s nádherným secesním interiérem,
 • PUOR – Pilsner Urquell Original Restaurant – tradiční restaurace s vynikajícím plzeňským pivem.

Na dobrou pizzu vyrazte do pizzerie

 • U Hradeb,
 • La Putica.

Mimo střed města se vám vyplatí navštívit dvě zajímavé restaurace:

 • Koliba a pivovar U Tří králů – krásná stylová restaurace,
 • Šnyt – restaurace, kde mají dobrou nabídku piva z různých pivovarů.

Večer určitě zajděte na skleničku dobrého pití s kamarády do některého z barů:

 • KLID Shisha Cafe & Bar,
 • Monte Cristo,
 • TOWER Cafe & Cocktail bar,
 • Skleník Beer&Bar.

 

Hurá do plavek!

O vodní radovánky tady mít nouzi nebudete. V létě neváhejte vzít rodinu do Aquaparku Koupelky, kde najdete zábavné atrakce pro děti i pro dospělé – klasický plavecký bazén i bazén s vodními efekty, dále tobogány nebo například hřiště na beach volejbal i dětské hřiště. V Prostějově je ještě jedno pěkné koupaliště v klidnější lokalitě Vrahovice. Po celý rok pak můžete zajít do Městských lázní, najdete zde plavecký bazén, saunu a velice příjemné prostředí pro relaxaci.

 

Kam ještě za sportem?

Ať už jste duší více sportovec nebo fanoušek, některé ze sportovišť by vám mohlo přijít vhod. V první řadě je zde fotbalový a zimní stadion s volným bruslením. Zajímavou atrakcí je pak velodrom, kde se konají cyklistické závody. Mimochodem v Prostějově je kolo výborný dopravní prostředek, protože nemusíte šlapat do kopce a všude jste za pár minut. Od letošního března si můžete dokonce půjčit sdílené kolo právě na pojížďky po městě. Spalovat tuky můžete také zdarma na inline hřišti a ve venkovní posilovně, mimo to najdete ve městě samozřejmě i pár klasických fitness center.

Mezi další sportoviště patří tenisové kurty, zimní golfové tréninkové centrum. Závodní sportovci zde najdou celou řadu sportovních klubů a nedaleko Prostějova je jezdecký areál a golfový resort. Bowling Palace v centru Prostějova nabízí kromě bowlingu také squash a badminton, a k tomu příjemné posezení v restauraci. A v neposlední řadě mladší generace ocení laser arénu, kde se také zapotíte, ale zcela specifickým způsobem u LaserGame s trochou toho adrenalinu, až po vás bude nepřátelský tým pálit jednu laserovou střelu za druhou.

 

Jen tak na procházku a relaxovat

Na odreagování po náročné pracovním dni nebo třeba s kočárkem se vydejte například do Smetanových či Kolářových sadů nebo na Husovo náměstí. Jedná se o pěkné parčíky s dětskými hřišti, sochami a dalšími zajímavostmi jako je například hvězdárna v Kolářových sadech. Klidnější místo třeba pro meditaci najdete v Botanické zahradě Petra Albrechta.

 

5 nejzajímavějších míst, která navštivte hned po nastěhování

 • Kolářovy sady pro hvězdárnu a velký kus zeleně
 • Laser Arena pro odreagování
 • Aquapark Koupelky nebo Městské Lázně (podle počasí) pro sport i relaxaci
 • Restaurace Koliba a pivovar U Tří králů, protože je to krásná stylová restaurace s vlastním pivem a hanáckými dobrotami.
 • Skleník Beer&Bar, protože tu mají úžasný výběr drinků, příjemnou obsluhu i jukebox.

 

Zde leží Jiří Wolker, básník, jenž miloval svět…

Tak jako Jiří Wolker miloval Prostějov a jeho krásné okolí, jak se lze dočíst v jeho básních, tak i vy si toto pohádkové městečko jistě oblíbíte. Ať už si jej zamilujete pro jeho festivaly, pro vodní hrátky či golf v zimě, váš volný čas máte kde smysluplně využít, což po náročném pracovním dni oceníte. Jak vidíte i menší město má co nabídnout, navíc velkou výhodou je, že vše budete mít, co by kamenem dohodil, ať už si vyberete k bydlení jakoukoli část Prostějova.

Tak kam vyrazíte první den v Prostějově – po stopách Jiřího Wolkera, na LaserGame nebo do hvězdárny v Kolářových sadech?

Stanislav Opluštil
Comments are closed.