Tři mušketýři

 

Pány Athose, Porthose, Aramise a D´Artagnana není třeba blíže představovat.Známe je všichni ze slavného románu, který patří k nejznámějším dílům světové klasické literatury. Jak to ale asi dopadne, když se tato romantická látka dostane do rukou inscenátorů z CD 2002? Na tuto otázku lze jen těžko odpovědět, to se prostě musí zažít…
Po inscenaci Cesta kolem světa slibují mladí inscenátoři další parafrázi známé látky. Tři mušketýři – to je nový autorský projekt, který jeho autoři označují podtitulem „konverzační komedie se zpěvy a šermy“. Jsou to Tři mušketýři, jak je ještě neznáte. Samovolně, velmi volně a svévolně pro vás secvičilo Divadelní sdružení CD 2002.

Scénář: Daniel Hrbek a Jiří Janků, hudba: Tomáš Kořének, scéna: Daniel Kříž, kostýmy: Lucie Poláková, šerm: Václav Luks, pohybová spolupráce: Jan Klár, režie: Daniel Hrbek.
Hrají: Matěj Hádek, Hynek Čermák, Radim Kalvoda, Zdeněk Velen, Tomáš Karger, Veronika Hádková, Klára Cibulková, Robert Jašków, Vasil Fridrich, Eva Vykopalová, Tomáš Kořének, Jiří Král, Petr Svojtka, Jan Kučera a Kristýna Frejová.

Stanislav Opluštil
Comments are closed.